ZADŁUŻENI

Czy można stworzyć tanio ebooka?

Pomysł o napisaniu e-booka narodził się w mojej głowie w sierpniu 2019 roku… Właściwie ja o napisaniu własnej książki marzyłam od ukończenia 17 lat! Tylko nie wiedziałam, o czym będzie ta książka. Dziś okazuje się, że napisałam e-booka o życiu. Jednak zaczynając pisać ebooka wiedziałam, że nie mam kilku tysięcy złotych, aby poświęcić je na choćby korektę, wypas grafikę, stworzenie super reklamy, czy druk książki.

Największym przedsięwzięciem było samo pisanie. Nie oszukujmy się, człowiek ma różne momenty w życiu. Czasami było tak, że klawiatura paliła mi się pod palcami, a czasami pisanie szło mi jak krew z nosa. Wiele razy przy opisywaniu pewnych wydarzeń musiałam je niejako na nowo przeżyć, rozgrzebać stare rany. Ten e-book ma dla mnie niesamowity wymiar terapeutyczny. Nie zawsze do pisania siadałam z zapałem i radością, choć starałam się być w tym e-booku wsparciem. Wsparciem dla kobiet, które doświadczyły depresji lub mobbingu. Wsparciem dla kobiet siłaczek, takich jak ja. Wsparciem dla kobiet, które mierzą się ze wszystkim same i  już czasem po prostu, tak normalnie po ludzku nie mają siły.

Napisałam rozdział oszczędnościowy z perspektywy osoby zadłużonej. Pokazałam w e-booku na swoim własnym przykładzie, że to lepsze życie jest wtedy, kiedy my żyjemy w zgodzie z samym sobą. Opisałam, jak ciężko reagowałam na wszelkie hejty spływające w moją stronę, gdy publikując budżet domowy „wydałam o złotówkę za dużo”. Pokazałam też na własnym przykładzie, dlaczego niektórym ludziom krytyka i brak wsparcia podcina skrzydła. Na mnie osobiście słowa: „weź się w garść” nie działają. Czasem lubię się po prostu wypłakać, ponarzekać, poprzeklinać. Następnie oczyszczam się z nagromadzonych negatywnych emocji i dostaję przebłysku… Przecież można jeszcze tak i tak… Przecież nie jest tak tragicznie, przecież przeżyłam gorsze wydarzenia w życiu i zaczynam szukać pozytywów jakichkolwiek! Jednak „ojojanie” i raz na jakiś czas wypłakanie się przy bratniej duszy jest dla mnie jak najbardziej wskazane.

E-booka skończyłam pisać w styczniu. Pisać mogłam za darmo w arkuszu Worda.

Następnie na Instagramie znalazłam Klaudię (Rodzice Na Cztery), która zgodziła się zrobić korektę książki za podzielenie się zyskiem ze sprzedaży e-booka. Już nie byłam sama w tworzeniu produktu!

Następnie pod koniec stycznia podpisałam umowę z Inkubatorem Przedsiębiorczości Twój StartUp we Wrocławiu. Dostałam dostęp do CRM-u i funkcji wystawiania faktur sprzedażowych.

W lutym miałam ruszyć ze sprzedażą e-booka! Miałam go cały miesiąc promować na fanpage oraz na instagramie. Jednak zamiast promocji i sprzedaży kolejny raz się przeprowadziłam, złożyłam pozew o rozwód. Zniknęłam z internetów na cały miesiąc… Blog opustoszał, instagram opustoszał, fanpage to samo…

Sklejałam to moje życie we trójkę z dziećmi z wielką determinacją, że poradzę sobie pomimo wszystko a e-booka wydam, jak tylko poczuję się na to gotowa. W ciągu następnego tygodnia  zaczęłam nową pracę w przedszkolu publicznym, dzieciaki nową szkołę i również przedszkole, musiałam do grafiku funkcjonowania placówek dopasować resztę życia- starą pracę w szkole (nie chciałam palić mostów i zostać do końca roku szkolnego) oraz korepetycje. O studiach nawet nie wspominając. Działałam w niesamowitej presji czasu.

Pod koniec lutego miałam gotową okładkę od Kasi (Przerysowana), z nią również podzielę się zyskiem ze sprzedaży e-booka.

Dziś możecie zapoznać się z naszym wspólnym dziełem 🙂

E-BOOKA MOŻNA KUPIĆ W SKLEPIE

WIOSENNA PROMOCJA DZIAŁA-

E-BOOK OBNIŻONY JEST Z CENY 60 ZŁ BRUTTO NA 50 ZŁ BRUTTO.

MOŻECIE TEŻ NAJPIERW PRZECZYTAĆ CAŁKOWICIE ZA DARMO WSTĘP

I ZDECYDOWAĆ, CZY PRODUKT JEST WARTY SWOJEJ CENY*

 

 • W GRUPIE LEPSZE ŻYCIE NA FACEBOOKU DOSTĘPNA JEST ZNIŻKA, KTÓRA ŁĄCZY SIĘ Z WIOSENNĄ PROMOCJĄ. KOD ZNIŻKOWY DOSTĘPNY W GRUPIE OBNIŻA E-BOOKA O DODATKOWE 10 ZŁ

14 komentarzy

 • Kamila

  Ebook zakupiłam, w oczekiwaniu na maila z książką zaczęłam czytać wstęp i uważam, że absolutnie warto było.
  Agnieszko! Gratuluję, mam nadzieję, że ta książka nie dość, że pomoże innym w wychodzeniu na prostą, to pomoże w tym samym Tobie. Dobra robota.
  Pozdrawiam z Bartoszyc, z których Ty uciekłaś, a do których ja wróciłam 🙂

   • Kamila

    I na pewno lepiej na tym wyjdziecie – nie warto ryzykować podróży w obecnej sytuacji w kraju.
    Ponad 100 stron za mną. Motywujesz, dajesz nadzieję – że może być lepiej ( spłacamy hipotekę i kilka małych konsumenckich). Do tego świetnie się czyta.
    Życzę Ci dużo siły 🙂 rozwód był na pewno trudną decyzją, ale poradzisz sobie. Właściwie czytając historię, odnosi się wrażenie, że to Ty dźwigałaś wszystko na swoich barkach, Ty próbowałaś ratować finansową sytuację swojej rodziny… I to Ty cierpialas z tego powodu najbardziej.
    Trzymam kciuki za wolność finansową i przysłowiowy święty spokój!

 • Martyna

  Rozwód? Szczerze, doznałam szoku, jak przeczytałam to słowo. Gratuluję Ci odwagi. Tak szczerze, a zdziwiona jestem nie dlatego, że wstyd czy coś ale właśnie, że znalazłaś tą siłę, której nie ma niejedna z nas. Życzę siły.

 • Czytelniczka ebooka

  Super motywujący ebook przeczytałam jednego dnia jak tylko mogłam to siadałam i czytałam:;) ja mimo że mam z mężem kredyt hipoteczny na jeszcze 25lat więc teoretycznie jeszcze tyle będę zadluzona to nie mamy problemu ,ze spłata do tego jeszcze dochodzi pożyczka w pracy męża ,która wzięliśmy teraz w listopadzie na działkę rekreacyjna. Pod względem fianasowym mimo, że nie mamy jakiś nie wiadomo jak wysokich dochodów jest oki. Ale to tak słowem wstępu. Najbardziej w twoim ebooki zaimponowała mi twoja walka o swoje marzenia i pokazanie , że nie mam rzeczy nie możliwych i jak się chce można wszystko. Sama tkwię w zawieszeniu od 4lat i pracuję na produkcji mimo, że mam wyższe wykształcenie trzymam się tej pracy tylko dlatego , że jest fajna kasa i super ludzie. Ciężko mi jest coś zmienić bo wygoda już. Mimo, że lubię moja pracę to jednak czuje ten niedosyt, ze jednak po coś te studia robiłam a teraz jestem zwykłym fizycznym pracownikiem(oczywiście ja się tego nie wstydzę). Od zawsze chciałam pracować w przedszkolu, ale niestety poszłam na studia w całkowicie innym kierunku a marzenie dalej we mnie tkwi a ja sama nie mam tak silnej woli by je spełnić. Ty pokazujesz, że warto sięgać marzeń i je spełniać chyba w dobie tego kryzysu przemyśle swoje życie i muszę coś zmienić bo nigdy tak naprawdę nie będę „szczęśliwa” Mimo, że mam kochanego męża i cudownego blisko 7letniego syna. Trzymam za Ciebie i siebie kciuki:) powodzenia i pozdrawian

 • Askadasuna

  Gratuluję decyzji o rozwodzie. Uważam, że i tak od lat jesteś sama z tym wszystkim, bo mąż pomagał w finansach tak tylko z doskoku i z postów na blogu wychodzą ogromne różnice między Wami. Napisz jak sobie radzisz sama z dziećmi. Wiele samotnych matek czek ma na takiego pozytywnego kopniaka. Wszystkiego dobrego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.