7

Po zawirowaniach szkolno, pracowo- przedszkolnych wracam znów na włości bloga. Na co dzień ciężko mi dobiec do laptopa, chyba że w sprawach przygotowania się do pracy. Jednak praca w szkole niepublicznej wygląda zupełnie inaczej, niż w szkole publicznej. Pieniądze są większe, ale i wymagania też. Wymagania są duże ze strony dyrekcji, ale największe ze strony rodziców. Jeżeli rodzic nie jest zadowolony, zabiera dziecko ze szkoły, wtedy i moja praca stoi pod znakiem zapytania. Każdy ma być zadowolony i dziecko i rodzic i dyrekcja. A ja dodatkowo zaczynam staż na nauczyciela kontraktowego, więc będę miała dodatkowe wyzwanie plus przygotowanie w niedługim czasie diagnozy gotowości szkolnej dla moich podopiecznych. ...czytaj dalej BUDŻET DOMOWY- sierpień 2017

2

W 2016 roku prowadziłam działalność gospodarczą. Zostałam poinformowana tu i ówdzie, że założenie własnej firmy jest całkowicie darmowe oraz to, iż wpis do CEIDG również jest darmowy. Po 5 dniach otrzymałam nakaz zapłaty od RDGIF na kwotę 195 zł za wpis do Rejestru Działalności Gospodarczych i Firm. Z kolei nakaz zapłaty od CED otrzymałam po 3 tygodniach na kwotę 195 zł.

Pierwszej faktury od RDGIF nie opłaciłam, wiedziałam, że to oszustwo. Tym bardziej, gdy ujrzałam odbitą pieczątkę z napisem: Rejestr Działalności Gospodarczych i Firm RDGIF. Żadnego imienia i nazwiska na pieczątce, żadnej parafki. Zabrakło mi w piśmie od RDGIF daty napisania korespondencji oraz danych adresata, który to pismo mi wysłał. Dane widnieją dopiero na odcinku do zapłaty. Postraszyło mnie jedynie to, że list przyszedł aż ze stolyycy ;), lecz nie był polecony. W sumie pomyślałam, że o ile miałaby być to prawda, przysłaliby później upomnienie za nieopłaconą fakturę.

20150227kpp1
ilawatv.pl

...czytaj dalej NAKAZ ZAPŁATY OD RDGIF i CED- Przedsiębiorco nie płać! To jawne wprowadzenie w błąd!

6

Na zakupy jedzenia, chemii/kosmetyków człowiek wydaje najwięcej pieniędzy, nie licząc stałych opłat i zobowiązań finansowych. Nie ma to tamto, czasy mycia się wyłącznie mydłem i prania jedynie w proszku odeszły w zapomnienie. Dziś mamy do wyboru całą gamę produktów w różnych cenach, sposoby na oszczędzanie podpowiadają nam promocje ze sklepowych półek, ale czy zawsze nam się opłacają?

1. Popularnym trikiem, jakie stosują sklepy wielkopowierzchniowe to cena za 100 gram, zamiast za 1 kg. Ostatnio zauważyłam, że tendencja wchodzi również do Biedronki. Tu człowiek widzi cenę 24,50 za kg, a za chwilę jedyne 2,90 za 100 gram! W przeliczeniu jest to oczywiście 29 zł za kg, wystarczy w myślach przesunąć przecinek. Warto również spojrzeć np. na opakowania wędlin, serów. Pod ceną za opakowanie, widnieje zawsze cena za kg i to jej zazwyczaj powinniśmy się trzymać, aby nie przepłacać. ...czytaj dalej Sposoby na oszczędzanie- 7 trików zakupowych!