Te produkty podrożały w Biedronce nawet o 3 zł. Zobacz!

W poprzednim roku zrobiłam eksperyment i wszelkie ceny zakupionych produktów zapisywałam w specjalnie stworzonym do tego dokumencie. Zapisywałam zarówno markę produktu, jak i poszczególne ceny w różnych sklepach. Duże zakupy najczęściej robię w Biedronce i o ile w poprzednim roku kalendarzowym za standardowy wózek zakupów płaciłam od 100 do 120 zł, tak dziś po pół roku zostawiam w Biedronce powyżej 150 zł! Postanowiłam sprawdzić i porównać ceny od 2016 roku! Wyniki rzeczywiście utwierdziły mnie w przekonaniu, że w roku 2017 za poszczególne produkty spożywcze płacimy więcej. Sprawdź, które produkty podrożały w Biedroce:

1. Kawa rozpuszczalna Cafe d'or- 200 g

Cena regularna tej kawy rozpuszczalnej w roku 2016- 12,45 zł

Cena regularna w tym roku podskoczyła do 13,99 zł- wzorst ceny o 1,54 zł!

2. Kawa rozpuszczalna Nescafe Classic- 200 g

Cena regularna od tamtego roku nie uległa zmianie i wynosi 16,99 zł. Lecz w roku 2016 w najniższej promocji kawę mogliśmy mieć już za 13,59 zł.

Dziś kawę Nescafe kupimy w promocji za 14,49 zł- wzrost ceny promocyjnej o 0,90 zł!

3. Kiełbasa rusztowa- Czas na grill- 1 kg

Cena regularna w roku 2016 wynosiła 8,99 zł za 1 kg. - Dziś w tej cenie kupimy kiełbasę jedynie po promocji w Biedronce.

Cena regularna w maju 2017 wynosi 11,90 zł za kg- wzrost ceny regularnej o 2,91 zł!

4. Serek półtłusty Delikate- 250 g

Cena regularna serka w roku 2016 wynosiła 1,89 zł za 250 g.

Dziś cena regularna jest trochę wyższa- 2,59!- Cena wzrosła o 0,70 zł!

5. Pizza Familijna Apetito- 1 kg

Cena regularna pizzy w zeszłym roku- 5,99 zł. Dziś ta cena jest jedynie ceną promocyjną, a nowy koszt pizzy w 2017 roku wynosi 7,99!- Cena wzrosła o 2 zł.

TERAZ PRZYJRZYJMY SIĘ CENOM WARZYW I OWOCÓW. O ILE WZROSŁY CENY OD POPRZEDNIEGO ROKU? CZY JESTEŚCIE ZAKOCZENI?

Akurat ceny warzyw i owoców naintensywniej zapisywałam w maju 2016, co widać na zamieszczonym obrazku 🙂 Podkreślone ceny, to ceny w promocji.

6. Pomidory- cena za 1 kg

Cena regularna pomidorów w maju 2016 roku wynosiła 4,79 zł za kg. Dziś cena promocyjna jest nieco niższa od ceny regularnej z poprzdniego roku- 3,99 zł

Dziś w gazetce wyczytamy cenę regularną- 7,99 zł za kg. Cena wzrosła o 3,20 zł !

7. Pieczarki- opakowanie 500 g

Cena regularna za kg (2 razy opakowanie 500 g) w 2016 roku wynosiła 6 zł.

Dziś zaledwie rok później cena opakowania kosztuje 4,49 zł, co daje cenę regularną za 1 kg- 8,98 zł! W promocji opakowanie pieczarek kupimy już za 3,49- cena pieczarek za kilogram wzrosła o 2,98 zł!

8. Ogórki szklarniowe- 1 kg

Fotografia przedstawia cenę regularną za kilogram ogórków szklarniowych z 2016 roku- 4,99. Dziś ogórki kupimy w promocji za 3,95 za kg, czyli też kilka groszy drożej.

Dziś cena regularna ogórków szklarniowych za kg wynosi aż 6,99 zł- cena wzrosła o 2 zł.

TERAZ PRZEJDŹMY DO CHEMII:

9. Płyn do WC Domestos- 1,250 ml

Cena regularna 7,99 zł widniejąca na obrazku powyżej jest ceną z roku 2016. W tym roku Domestos 1,250 ml kupimy za 8,99 zł bez promocji- wzrost ceny o 1 zł! Możliwe jest kupienie płynu do wc po starej cenie regularnej, ale jedynie w promocji.

10. Papier toaletowy Queen Comfort 3- warstwowy - 10 sztuk

Papier toaletowy Queen w ubiegłym roku po cenie regularnej kosztował 8,99 zł. Dziś ten produkt podrożał. Cena regularna w 2017 roku wynosi 11,95- wzrost ceny o 2,96 zł w stosunku do poprzedniego roku.

JAKI Z TEGO WNIOSEK?

  • Jak widać po zmieszczonych wyżej produktach wzrostu cen nie ominiemy. Minimalne wynagrodzenia wzrosły, niektórzy twierdzą, że to tez efekt 500 plus.
  • Dzisiejsze ceny promocyjne wielu produktów były cenami regularnymi w ubiegłym roku. Nic dziwnego, że zostawiamy w sklepie więcej pieniędzy.
  • Możemy starać się kupować np dwa, trzy produkty podczas promocji
  • Podczas większych zakupów w Biedronce możemy liczyć na jakiś bonus, ja np pod koniec kwietnia dostałam gratis węgiel drzewny do grilla 😉
  • Planujmy zakupy i nie kupujmy niepotrzebnych rzeczy lub produktów, które później wyrzucimy.

Jak wychwycę za miesiąc, dwa które produkty również podrożały, na pewno podzielę się z wami tą wiadomością. Stworzyłam również nowy plik, w którym zapisuję dzisiejsze nowe ceny i porównam je dla was znów za rok!

Na pocieszenie napiszę wam, że niekórym produktom w dalszym ciągu cena się nie zmieniła lub... są kilka groszy tańsze w tzw. "super cenach" Biedronki!

Płyn do prania Ariel (1,95 l)

2016- cena regularna 19,99 zł

2017- super cena Biedronki- 17,79 zł

Aksamitne mleczko nawilżające Nivea Baby (500 ml)

2016- cena promocyjna 12,99 zł

2017- cena regularna 12,79 zł a promocyjna 9,49 zł 🙂

 Ciastka Paryskie (300g)

2016- Cena regularna 3,79 zł

2017- Super cena Biedronki 3,75 🙂

 

 

 

11 myśli na temat “Te produkty podrożały w Biedronce nawet o 3 zł. Zobacz!

  1. Parol

    Dziękuję za zestawienie. Aczkolwiek sam kupuję Serek półtłusty Delikate regularnie i nie przypominam sobie, aby rok temu kosztował on tylko 1,89 zł. Ewentualnie mogła być to cena promocyjna z gazetki. Prędzej już kosztował on 2,19 zł. Tak czy owak cena wzrosła.

    Odpowiedz
  2. Nie robiłam tak dokładnych wyliczeń, ale też zauważam, że wszystko staje się droższe... Dlatego staram się polować na promocje 😉

    Odpowiedz
  3. Ostatnio robiąc zakupy w Biedronce, jakoś właśnie odnoszę wrażenie, że tanio to było tu kiedyś... Dzisiaj ceny są bardziej 'lidlowe", a to właśnie lidl chyba uchodzi za trochę droższy market... chociaż może się mylę... Fajny pomysł z tym zapisywaniem cen poszczególnych produktów. Muszę tego spróbować.
    Ps. Dziękuję za dodanie do listy:) Bardzo mi miło:)

    Odpowiedz
  4. To prawda, robię tam zakupy codziennie i większość tych zmian przeoczyłem. Dzięki za tak rzetelne podsumowanie. Niestety płaca się nie zwiększa, a ceny za wszystko tak 🙁

    Odpowiedz
  5. Magda

    Też często kupuję w biedronce i zauważyłam że za podobne zakupy płacę o jakies 30zl wiecej niz przed nowym rokiem. Jestem teraz na urlopie macierzynskim i na szczęście wczesniej przeorganizowalam finanse tak by nie wpaść w finansowy dół przy mniejszej pensji.

    Zauważyłam tak jak i inni że mamy coraz mniej blogow z raportami,a szkoda. Tym bardziej cieszy mnie że mogę liczyc na twoje posty 🙂

    Odpowiedz
  6. Ciekawe zestawienie. Niestety ceny rosną i może to być efekt 500+: więcej pieniędzy na rynku, większy popyt, więc można podnosić....

    Ja dla odmiany najczęściej kupuje w Lidlu i tam zaskoczyła mnie inna praktyka. Buraki kosztują 1,99 za kilogram od co najmniej półtora roku. I co w tym złego? Tyle, że nawet jesienią gdy powinno być tanio jest tak samo... Mam jeszcze sporo paragonów, które gromadziłam do loterii paragonowej, aż z ciekawości je przejrzę....

    Odpowiedz
    1. Ciekawa sprawa z tym Lidlem 😉 a ja znów za miesiąc przeprowadzam się na dolny śląsk i ciekawa jestem, czy ceny biedronkowe nie różnią się od tych na warmii i mazurach. Sprawdzę na pewno 🙂

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *