Przeskocz do treści

Budżet firmowy- odcinek 2- wrzesień 2016

Sytuacja mojej jednoosobowej firmy od sierpnia uległa zmianie na duży plus. Jednak dobry plan jest jak złoto! Od września współpracuję z salą zabaw.  Nie muszę już do grudnia odkładać ok 3000 zł, ponieważ... większość materiałów i zabawek do animowania mam w sali zabaw 😉 W tym miesiącu miałam dwa zlecenia na animacje na przyjęciach urodzinowych oraz spróbuję rozkręcić w tym miejscu zajęcia językowe dla dzieci. Być może od października prowadzić będę zajęcia dla maluszków, dla tych najmniejszych od 1 do 3 lat 😉 Na październik zapisane mam kolejne 3 przyjęcia urodzinowe z animatorem, klienci wracają!

STAN FINANSOWY MOJEJ FIRMY- WRZESIEŃ 2016

konto firmowe- 0 zł, oszczędności- 0 zł

W tym miesiącu miałam ok. 1000 zł kosztów, ponieważ przed przyjęciem urodzinowym zamówiłam balony do modelowania, farbki do twarzy, talerzyk cyrkowy, płyn do dużych baniek oraz akcesoria, którymi duże bańki tworzę.

W tym miesiącu również musiałam dołożyć do funkcjonowania firmy, jednak nie była to już kwota 700 zł a tylko 400 zł. W sumie pożyczka udzielona z budżetu domowego wynosi:

- 1800 zł

We wrześniu zaczęłam udzielać korepetycji. Podwyższyłam cenę o ok 20% i .... 90 % klientów- zadowolonych rodziców i dzieci wróciło. Zaczęłam również animacje na przyjęciach dzieci, co przyniosło dodatkowy dochód (choćby zwrot kosztów)

W październiku ruszam z zajęciami w miejscowym Domu Kultury, ponieważ rodzice bardzo mnie namawiają, miałam z nich rezygnować na rzecz sali zabaw, ale z drugiej strony dobrze mieć klientów w dwóch miastach i... w dwóch miejscach 😉 Może uda się znaleźć chętnych również na kurs językowy.

Wygląda na to, że październik będzie dość dla mnie pracowity oraz bogaty. Doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Październik i listopad to najlepsze miesiące pod względem korepetycji, zajęć, gdyż żadne święta oraz ferie nie zabierają mi tygodnia czasu z miesiąca.

1

Plan zarobków na październik pod względem budowania funduszu awaryjnego oraz poduszki finansowej wygląda następująco:

  1. ZUS- 466 zł
  2. Księgowość- 180 zł
  3. Wynajem sali- 30 zł
  4. Rata do budżetu domowego- 180 zł (wzrosła!)
  5. Podatek, ale raczej jeszcze nie zapłacę
  6. Fundusz awaryjny- 160 zł (docelowa kwota: 2100 zł- 3 razy stałe koszty firmy)
  7. Fundusz Duży ZUS- 170 zł (docelowa kwota: 2200 zł- 2 razy duży ZUS)
  8. Materiały do pracy- 200 zł (stała miesięczna kwota, planuję dobić do 500 zł)- aby to było pełne 500 zł do wykorzystania co miesiąc- oczywiście nie muszę tej kwoty co miesiąc naruszać.
  9.  Wypłata- no może w październiku się uda 😉

Będę miała prawie 1400 zł "swoich kosztów", za rok ta kwota będzie stanowiła jedynie duży ZUS i Księgowość. Kosztami zamówienia akcesoriów do animowania oraz akcesoriów/ przebrań na imprezy okolicznościowe będę dzielić współpracując z właścicielką sali zabaw 🙂

 

3 myśli na “Budżet firmowy- odcinek 2- wrzesień 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.